علت وجود هوا در بسته‌بندی اسنک و چیپس چی‌توز

bugles بیوگلز
بیوگلز، شیپوری خوشمزه از دینافود
۳۰ آذر, ۱۳۹۸
mini petit beurre مینی پتی‌بور
تاریخچه پتی‌بور و معرفی محصول جدید چی‌توز: «مینی‌‌پتی‌بور»
۷ دی, ۱۳۹۸
air in packaging هوا در بسته‌بندی

شاید فکر کنید که وجود هوا در بسته‌بندی اسنک و چیپس چی‌توز، امری اشتباه و نابخشودنی است. چرا باید حجمی از بسته‌بندی که می‌توانست از اسنک و چیپس پر شود از هوا پر شده‌است. چرا باید هزینه‌ای برای بسته‌بندی‌ای که کامل از محصول پر نشده پرداخت شود. حتما دلیلی منطقی برای انجام این کار وجود دارد. دلیلی که همه دنیا را مجاب به استفاده از هوا در بسته‌بندی مواد خوراکی مختلف کرده‌است.

استفاده از گازها در بسته‌بندی مواد خوراکی

امروزه ماندگاری بالای مواد خوراکی و حفظ کیفیت و تازگی آن‌ها تا زمان مصرف امری ضروری است. برای همین روش‌های مختلفی برای افزایش ماندگاری مواد خوراکی بوجود آمده‌اند. یکی از این روش‌ها که بسیار متدوال نیز هست، تنظیم اتمسفر داخل بسته‌بندی مواد خوراکی نام دارد. در این فرایند درصد گازهای موجود در بسته‌بندی برای افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت مواد خوراکی تنظیم می‌شود که این گاز‌ها در بیشترِ مواقع اکسیژن، نیتروژن و دی‌اکسیدکربن هستند. وجود درصد بالای اکسیژن درون بسته‌بندی مواد خوراکی به دلیل تشدید فعالیت و تولید مثل میکروارگانسیم‌های زنده داخل مواد خوراکی باعث تغییر در آن‌ها و کم شدن مدت زمان ماندگاری این مواد می‌شود. از طرف مقابل دی‌اکسیدکربن در اکثر مواقع تاثیری معکوس داشته و فعالیت این میکروارگانسیم‌ها را کند می‌کند. از همین رو در بسته‌بندی مواد خوراکی، درصد اکسیژن درون بسته کمتر و درصد دی‌اکسید کربن بیشتر از حد معمول است. حتما می‌پرسید نقش نیتروژن در این میان چیست؟

درصد بالای دی‌اکسید کربن درون بسته‌بندی بعضی مواد خوراکی می‌تواند موجب تولید سم در آن ماده شود به همین دلیل نمی‌توان فضای خالی را با دی‌اکسید کربن پر کرد و نیاز به یک گاز دیگر است که با مواد دیگر واکنش ندهد. اینجا است که نقش نیتروژن مهم می‌شود. نیتروژن به دلیل تمایل کمی که به واکنش با مواد دیگر دارد، به عنوان پر کننده فضای خالی بسته‌بندی و برای جلوگیری از له شدن مواد داخل بسته‌بندی استفاده می‌شود.

دلیل وجود هوا در بسته‌بندی اسنک و چیپس چی‌توز

ترد و با کیفیت بودن  اسنک و چیپس در زمان خوردن یکی از پارامترهای مهم برای همه عاشقان این تنقلات خوشمزه است. چی‌توز نیز همواره تلاش می‌کند تا محصولات خود را در بالاترین کیفیت ممکن به دست مصرف‌کنندگان برساند. در نتیجه ما در چی‌توز برای حفظ کیفیت اسنک‌ها و چیپس‌های خود تا زمان رسیدن به دست شما، از روش تنظیم هوای داخل بسته‌بندی برای حفظ کیفیت محصولاتمان استفاده می‌کنیم. در واقع این کار به ما کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش ماندگاری محصولاتمان از خرد شدن و له شدن آن‌ها تا زمان رسیدن به دست شما جلوگیری کنیم.

پس دفعه بعد که در حال خوردن اسنک یا چیپس چی‌توز هستید از وجود هوا داخل بسته‌بندی ناراحت نشوید چرا که بدون وجود آن دیگر خوردن این تنقلات خوشمزه لذتی نخواهد داشت. اسنک‌ها و چیپس‌ها تردی و تازه بودن خود را مدیون همین هوای داخل بسته بندی‌شان هستند.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است. هزینه هر بسته از محصولات چی‌توز بر پایه گرم محصول موجود در بسته‌بندی محاسبه می‌شود و هوای موجود در بسته‌بندی جزئی از پروسه تولید و بسته‌بندی به منظور حفظ کیفیت محصول است. چی‌توز همواره تلاش کرده‌است تا محصولات مختلف خود را در بالاترین کیفیت ممکن تولید، بسته‌بندی و به دست مصرف‌کنندگان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *