بیوگلز، شیپوری خوشمزه از دینافود

nutrabar نوترابار
نوترابار ارزش غذایی بالا در حجم کم
۲۶ آذر, ۱۳۹۸
air in packaging هوا در بسته‌بندی
علت وجود هوا در بسته‌بندی اسنک و چیپس چی‌توز
۲ دی, ۱۳۹۸
bugles بیوگلز

بیوگلز یک محصول خوشمزه با اصالتی از برند جنرال میلز که چند سالی است در ایران و توسط شرکت دینا، تحت لیسانس جنرال میلز تولید می‌شود. این اسنک خیلی زود طرفدارهای خود را در ایران همچون کشورهای دیگر بدست آورد به طوری که امروز رقیب قدرتمندی برای دیگر اسنک‌های موجود در بازار بشمار می‌رود.  بیوگلز فراورده حجیم‌شده ذرت است که طعمی منحصر بفرد و هیجان‌انگیز دارد. بیوگلز جزء آن دست از اسنک‌هایی است که اگر بسته‌ای از آن‌ها بازشود محال است یک دانه اضافه بماند. بیوگلز در ایران با سه طعم مختلف پنیر ناچو، گوجه تند اسپانیایی و فلفلی (چیلی) تولید می‌شود. جالب است بدانید، بیوگلز در کشور چین از دیگر کشورهای جهان طرفداران بیشتری دارد به طوری که کمپانی جنرال میلز ۱۶ طعم مختلف برای دوستداران این اسنک در کشور چین تولید می‌کند.

ترکیب انواع غذاها با بیوگلز

بیوگلز به دلیل تردی و طعم دل‌چسبش می‌تواند برای میان وعده‌ها بسیار مناسب باشد، اما بیوگلز  برای تزیین غذاها و دسرهای مختلف نیز بسیار کاربردی و هیجان انگیز است. ترکیب بیوگلز با غذاهای مختلف می‌تواند به افزایش تمایل و اشتهای کودکان برای غذا خوردن نیز کمک کند. به عنوان یک پیش غذای خوشمزه ترکیب بیوگلز با پنیر پیتزا و قرار دادن آن‌ها به مدت کوتاهی در فر و سپس سرو آن‌ها با سس کچاپ باعث ایجاد یک طعم محبوب و خاطره‌ای دوست‌داشتنی در ذهن همگان می‌شود. پس اگر مهمانان خاصی دارید که برایتان عزیز هستند حتما از بیوگلز دینا برای پذیرایی از آن‌ها استفاده کنید.

bugles infographic بیوگلز اینفوگرافیک

تولید بیوگلز

تقریبا ۶۰ سال از تولید این اسنک خوشمزه می‌گذرد. اما بیوگلز تنها چند سال است که توسط شرکت دینا وارد بازار ایران شده تا عطش دوستداران اسنک‌ها را به تنوع و تست طعم‌های جدید  برطرف کند. مواد اولیه برای تولید بیوگلز از ترکیبات مختلفی به‌دست می‌آیند که ازجمله آن‌ها می‌توان به ترکیب نشاسته ذرت و سیب‌زمینی یا آرد ذرت و سیب‌زمینی و یا آرد گندم و دیگر ترکیبات اشاره کرد. این مواد اولیه در یک میکسر(مخلوط کن) ریخته شده تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. پس از آن ترکیب بدست آمده وارد یک اکسترودر می‌شود. اکسترودر از یک میله پیچ مانند درون یک سلیندر تشکیل شده که با چرخش این میله درون سیلندر، ماده خمیری بیوگلز تحت فشار قرار گرفته و دمای آن به روش‌های مختلف بالا برده می‌شود. در این فرآیند با چرخش میله، خمیر بیوگلز به سمت انتهای سیلندر حرکت می‌کند. در انتهای سیلندر، خمیر بیوگلز با فشار خارج شده و توسط یک تیغه به اندازه‌های مناسب تقسیم می‌شود. هنگامی که قطعات خمیر بیوگلز از انتهای سیلندر خارج می‌شوند، تماس قطعات با فشار و دمای هوا باعث تبخیر شدن سریع آب درون خمیر شده و این‌گونه اسنک‌های خوشمزه بیوگلز شکل می‌گیرند. براساس نوع دهانه خروجی سیلندر، شکل اسنک‌های بیوگلز متفاوت خواهد بود. پس از بدست آمدن اسنک‌های بیوگلز آن‌ها را برای طعم‌دهی به دستگاه‌های مخصوص برده و آنجا طعم‌های هیجان انگیز این اسنک به آن اضافه می‌شوند.

شرکت دینا با رعایت تمامی استانداردهای برند بین‌المللی بیوگلز، تولید آن در ایران را بر عهده دارد. اگر شما با این مدل تنقلات آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم حتما یک‌بار آن‌ها را امتحان کنید تا از این به بعد به ‌پای ثابت لیست خرید خانه اضافه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *