تاریخچه پتی‌بور و معرفی محصول جدید چی‌توز: «مینی‌‌پتی‌بور»

air in packaging هوا در بسته‌بندی
علت وجود هوا در بسته‌بندی اسنک و چیپس چی‌توز
۲ دی, ۱۳۹۸
kettle chips کتل چیپس
کتل چیپس و طعم و مزه منحصربفرد آن
۱۱ دی, ۱۳۹۸
mini petit beurre مینی پتی‌بور

چه کسی‌ست که اسم «بیسکوییت پتی‌بور» را بشنود و شکل و طعم آن را به‌خاطر نیاورد؟ این بیسکوییت محبوب و ساده برای همه‌ ما یادآور یک میان‌وعده خوشمزه است! اما بیسکوییت پتی‌بور از کجا آمده و حالا چرا باید سراغ آن را از چی‌توز بگیرید؟

تاریخچه‌ی پتی‌بور

بیسکوییت پتی‌بور پس از آن‌که در شرکت لو (LU) در شهر نانت فرانسه به تولید انبوه رسید، خیلی زود شهرت جهانی یافت. زوج لفور (Lefevre)  و اوتیل (Utile) در سال ۱۸۴۶ شرکت تولید بیسکوییت خود را تأسیس و در ابتدا محصولات خود را با همان عنوان لو عرضه ‌کردند. ۴۰  سال بعد، یعنی در ۸ سپتامبر ۱۸۸۶، روزی بود که اولین بیسکوییت پتی‌بور بی‌خبر از آن که روزی شهرت جهانی خواهد یافت، تولید شد، بیسکوییت کَره‌ای چهارگوشی که شیارهای کوچکی بر ضلع‌های آن و نقطه‌های ریزی روی سطحش داشت. دو سال بعد یعنی در ۹ آوریل ۱۸۸۸، لفور و اوتیل نشان تجاری(Petit Beurre LU) را ثبت کردند و به طور رسمی این بیسکوییت خوشمزه  پتی‌بور نام گرفت.

نخستین پتی‌بورها ۶۵ میلی‌متر طول، ۵۴ میلی‌متر عرض و ۶.۵ میلی‌متر ضخامت داشتند و وزن واحد هرکدام ۸.۳۳ گرم بود. ضخامت ۸ بیسکویت برابر با عرض یک بیسکوییت می‌شد که اجازه می‌داد یک این بیسکوییت‌ها  بسته‌بندی مربعی داشته باشند. سطح بیسکوییت‌ها صاف بود و بیست و چهار نقطه (۴ ردیفِ افقیِ ۶ نقطه‌ای) روی آن قرار داشت.

اکنون بیش از ۱۳۰ سال است که پتی‌بور یکی از پرفروش‌ترین بیسکویت‌ها در جهان است و برندهای مختلف این بیسکوییت خوشمزه را با همان طعم و مدل اولیه تولید می‌کنند.

مواد اولیه

پتی‌بور از ساده‌ترین ترکیبات ممکن تهیه می‌شود. ۷۳.۵٪ آرد گندم، ۱۳.۶٪ کره و ۱.۳٪ شیر، پایه‌های اصلی به‌وجود آمدن پتی‌بور هستند. شکر، نمک و طعم‌دهنده‌های دیگر به این مواد اضافه می‌شوند و سال‌هاست که این سادگی، بخش جدایی‌ناپذیر عصرانه‌ مردم جهان است.

مینی‌پتی‌بور بیسکوچی

و اما داستان مینی پتی‌پور بیسکوچی، در کنار محصولاتی مانند سریال صبحانه، کوکی چی‌پف، کراکر مستر فیش و میان‌وعده‌های خوشمزه دیگر، چی‌توز تصمیم گرفت پتی‌بور را با دستور پخت اختصاصی خود تولید کند تا طرفداران بیسکوییت‌های خوشمزه بتوانند از خوردن پتی‌بور به عنوان یک عصرانه خوشمزه، در زنگ‌های تفریح یا در هنگام بازی کردن لذت ببرند. مینی‌پتی‌بور بیسکوچی با همان کیفیت همیشگی محصولات چی‌توز و در اندازه‌‌های کوچک‌تر از اندازه معمول بیسکوییت پتی‌بور تولید می‌شود. میان‌وعده‌ای سالم برای تمام سنین که با هر سلیقه‌ای همخوانی دارد و چی‌توز نام آن را مینی پتی‌بور گذاشته‌است. به همان خوشمزگی بیسکوییت پتی‌بور ولی در اندازه کوچک‌تر. پس از الان به بعد پتی‌بور را هم جزئی از خانواده چی‌توز بدانید و از خوردن مینی پتی‌بورهای بیسکوچی لذت ببرید.

چی‌توز همواره تلاش کرده‌است تا مطابق با سلیقه مخاطبان خود میان‌وعده‌های خوشمزه‌ای برای تمام سنین از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسالان تولید کند تا بتواند طعم خوشی را به لحظه‌های آن‌ها بدهد. مینی پتی‌بور بیسکوچی نیز یکی از این محصولات است که در بسته‌بندی‌ها و حجم‌های مختلف ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *