pellet پلت‌ها
چگونه پلت‌ها به خوراکی‌های پرطرفدار تبدیل شده‌اند
۲۴ آذر, ۱۳۹۸
bugles بیوگلز
بیوگلز، شیپوری خوشمزه از دینافود
۳۰ آذر, ۱۳۹۸
nutrabar نوترابار

فقط یک نگاه برای احساس آشنایی کافی‌ است؛ نسخه‌ جدید و پرقدرتِ میان‌وعده‌های خاطره‌انگیز قدیمی! پشت این چهره‌ آشنا، یک بمب انرژی پنهان شده است. در این مقاله، با نوترابار، محصول شگفت‌انگیز چی‌توز که یک میان‌وعده پر انرژی و مقوی است،  آشنا می‌شوید.

چرا نوترابار یک میان‌وعده پرانرژی محسوب می‌شود؟

پایه‌ اولیه‌ تولید این میان‌وعده‌ پرانرژی و سالم، بلغور گندم است و انواع مختلف آن با مغزهای خوراکی و طعم‌های متنوع غنی شده‌است. می‌توانید خودتان را تصور کنید که با چند مشت گندم بوداده، بادام ،کشمش و… در جیبتان به مدرسه می‌رفتید؟ حالا همین ترکیبات، بدون آن‌که باعث سنگینی جیب شوند و هر دانه‌ای به طرفی بیافتد، در گوشه‌ کیف فرزند شما می‌نشینند و بعد با یک گاز، بمب انرژی را در بدن اون منفجر می‌کنند.

نکته‌ مهم این است که مصرف بی‌حساب و مشت‌مشتِ آجیل و خشکبار، به علت چربی زیادی که دارند، می‌تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود؛ اما میزان دقیق و کنترل‌شده‌ این مواد در نوترابار، خیال شما را از این بابت هم راحت می‌کند.

همراه فرزندان شما در مدرسه

میان‌وعده‌ پرانرژی و مناسبی که هم انرژی لازم را تأمین کند و هم باب ذائقه‌ فرزندان باشد، دغدغه‌ همه‌ والدین است. زندگی پرمشغله‌ امروزی باعث شده‌است که ساندویچ و سرخ‌کردنی‌ها اولین انتخاب برای میان‌وعده‌هایی باشند که بسیار برای بدن اهمیت دارند؛ انتخاب‌هایی که نه‌تنها انرژی لازم کودکان و نوجوانان را تأمین نمی‌کنند، بلکه به علت حجم زیاد و مواد اولیه‌ی ناسالم، سلامتی آنان را به‌خطر می‌اندازند.

پیشنهاد چی‌توز به شما، نوترابار است. میان‌وعده‌ پرانرژی که در حجم‌های کوچک و با وزن کم تولید شده‌است، و در عین حال سرشار از مواد مورد نیاز برای بدن‌ است. این دو ویژگی بهترین دلیل است برای آن‌که نوترابار همراه فرزندان شما به مدرسه برود. کوچک و پرانرژی، شبیه لقمه‌های خانگی، با همان مهر و آسودگی خاطر.

انواع نوترابار

ترکیبات متفاوتی که به پایه‌ بلغور گندم افزوده می‌شوند، گزینه‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بر اساس ذائقه‌ فرزندتان، مزه‌ دلخواهش را انتخاب کنید. «بادام، کشمش، بادام‌زمینی و شکلات»، «بادام‌زمینی و کشمش»، «نوترابار پرتقالی» و «کوکوراس شکلاتی غنی‌شده با کلسیم» انواع مختلف نوترابار هستند که برای سلیقه‌های مختلف تولید می‌شوند.

اهمیت آجیل و مغزها

آجیل و مغزدانه‌ها را نباید صرفاً تنقلات دانست، بلکه خواص موجود در انواعِ آن، ما را مجاب می‌کند که به چشم میان‌وعده‌ای ضروری به آن نگاه کنیم. مصرف آجیل از قدیم‌الایام در ایران رواج داشته‌است و امروزه متخصصان تغذیه مصرف آن را از آن‌جهت که اشتها و هوسِ خوردن موادغذایی ناسالم را کاهش می‌د‌هد، توصیه می‌کنند. مواد معدنی (ازجمله آهن، کلسیم، پتاسیم و منیزیم)، ویتامین (ازجمله ویتامین‌های گروه B، ویتامین  C، ویتامین‌های A، E، D، و…) آنتی‌اکسیدان، اسید چرب امگا ۳، چربی‌های غیراشباعی، فیبر غذایی و ویژگی‌های پرشمارِ دیگر از ویژگی‌های شگفت‌انگیزی هستند که در کمتر خوراکی دیگری تجمیع شده‌اند. از این رو آجیل و مغزدانه‌ها را نه‌تنها نباید از سبد غذایی کنار گذاشت، بلکه نباید آن‌ها را با هیچ چیز دیگر جایگزین کرد.

چی‌توز با مهم دانستنِ این خواص، سعی داشته‌است که با تولید نوترابار این خوراکی ارزشمند را به عنوان میان‌وعده‌ای پرانرژی به سبد غذایی شما بازگرداند.

افراط در مصرف

نوترابار چی‌توز بسیار خوش‌مزه است، از این رو خطر وابستگی شما را تهدید می‌کند(!). نوترابار انرژی زیادی دارد؛ علاوه بر این، مصرف میزان زیادی آجیل و خشک‌بار در طول روز، به علت چربی زیاد، برای سلامتی ضرر دارد. پس به کم‌حجم بودن نوترابار اعتماد کنید و در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. به اندازه مصرف کردن نوترابار نه‌تنها هیچ مشکلی برای بدن شما ندارد بلکه فواید بسیاری علاوه بر تامین انرژی نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *