چگونه پلت‌ها به خوراکی‌های پرطرفدار تبدیل شده‌اند

cheetoz snack secret راز اسنک چی‌توز
راز اسنک چی‌توز که دل‌ها را با آن مال خود کرده‌است
۲۳ آذر, ۱۳۹۸
nutrabar نوترابار
نوترابار ارزش غذایی بالا در حجم کم
۲۶ آذر, ۱۳۹۸
pellet پلت‌ها

حتما شما هم از عاشقان اسنک‌ها و چیپس‌های خوشمزه‌اید و از خوردن آن‌ها لذت می‌برید، اما نگران این موضوع هستید که افراط در خوردن آن‌ها برای سلامتی شما مشکل ایجاد کند. این دغدغه برای چی‌توز به عنوان تولید کننده نیز وجود دارد. ما همواره در تلاش هستیم تا محصولاتی را تولید کنیم که علاوه بر طعم و مزه دلپذیر، چربی وکلسترول کمتری داشته تا طرفداران اسنک‌‌ها با خیال راحت‌تری از خوردن این خوراکی‌های خوشمزه لذت ببرند. یکی از محصولاتی که در این راستا تولید شده‌اند،‌ پلت‌ها هستند.

چرا پلت‌ها چربی و کلسترول کمتری دارند

پلت‌ها محصولاتی هستند که به روش‌های سنتی، پختن یا سرخ کردن، تولید نمی‌شوند. پلت به ذرات کوچک ماده اولیه مانند سیب‌زمینی،‌ذرت و گندم گفته می‌شود. در روش فرآوری محصولات بر پایه پلت‌ها، ذرات پلت تحت دما و فشار بالا با یکدیگر ترکیب شده و محصول نهایی را شکل می‌دهند. مفهوم “poped” از آن جهت برای  این محصولات بکار می‌رود که طی فرآیند شکل‌گیری محصول، از پلت‌ها زمان ترکیب با یکدیگر صدایی شبیه به تلفظ کلمه “pop” یا پاپ، شنیده می‌شود. همان‌طور که گفته شد پلت‌ها را می‌توان از مواد اولیه متفاوت مانند سیب‌زمینی، ذرت و گندم تولید کرد که هر کدام بافت مخصوص به خود را خواهند داشت اما ویژگی مشترک همه آن‌ها وجود بافتی ترد و سبکی است که حس خوشایندی را در زمان جویده و خورده شدن ایجاد می‌کند.

پلت‌ها پس از ترکیب شدن با یکدیگر و  فرآوری اولیه، با استفاده از ادویه‌ها و طعم‌دهنده‌های دیگر مزه‌دار می‌شوند، این فرآیند با مالیدن مقدار کمی روغن به سطح پلت برای بهتر مزه‌دار شدن و چسبیدن طعم‌دهنده‌ها به آن انجام می‌شود. چی‌توز در حال حاضر پلت‌های خود را در طعم‌ها و شکل‌های مختلف با نام‌های چی‌پلت کچاپ، چی‌پلت با طعم سرکه، پاپس هالوپینو، پاپس پنیر چدار، پاپس سرکه بالزامیک، چیپس ذرت سالسا و چیپس ذرت ناچو تولید می‌کند.

پلت‌ها از آن جهت که به جزء در فرآیند مزه‌دار کردن، از روغن در تولید آن‌ها استفاده نمی‌شود چربی و کلسترول کمتری دارند. بر همین اساس طرفداران خوراکی‌هایی مانند اسنک‌ها و چیپس‌ها، می‌توانند با خیال راحت تری از پلت‌ها لذت ببرند.

یکی دیگر از مزایای پلت‌ها نسبت به دیگر انواع اسنک‌ها و چیپس‌ها، وجود میزان بالای فیبر در آن‌ها است که این موضوع ارزش غذایی آن‌ها را بالا می‌برد. فیبر برای بهبود کارکرد دستگاه گوارش اهمیت بالایی برای بدن دارد.

همچنین پلت‌ها با توجه به اینکه از مواد اولیه گیاهی تولید می‌شوند منبع خوبی از پروتئین‌های گیاهی هستند و با توجه به فیبر بالای آن‌ها، از آن جهت که فیبر فضای معده را بیشتر اشغال می‌کند، برای کاهش وزن نیز مناسب هستند.

این مزایای پلت‌ها در کنار تنوع بالای پلت‌های چی‌توز در ارائه طعم‌ها و مزه‌های متنوع، دلیل آن شده تا میل به استفاده از این خوراکی‌های خوشمزه روزبه‌روز افزایش یابد.

پلت‌های چی‌توز علاوه بر طعم‌ها و شکل‌های متنوع از کیفیت بالایی نیز بهره می‌برند. دینافود همواره در تلاش است تا با استفاده از مواد اولیه با کیفیت در کنار بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا، محصولاتی با بالاترین کیفیت و تنوع برای جلب رضایت طرفداران خوراکی‌های خوشمزه تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *