خواص شگفت‌انگیز تخمه هندوانه
۲ مرداد, ۱۳۹۸

پاپ کورن ؛ یک میان وعده سالم

اگر شما هم مثل بسیاری از افراد هنگام خوردن غذا یا میان وعده، نگران افزایش وزن خود هستید، بهتر است بدانید که پاپ کورن یکی از سالم‌ترین میان وعده‌های غذایی به شمار می‌رود. پاپ کورن علاوه بر دارا بودن فیبر بالا، نسبت به سایر میان‌ وعده‌ها کالری بسیار کمی دارد. پس با خوردن این میان وعده سالم، دیگر نگران افزایش وزن خود نباشید. پاپ کورن حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی است که می‌تواند به مدت طولانی شما را سیر نگه دارد. به همین دلیل، با خوردن آن نه تنها برای ساعت‌های طولانی احساس سیری خواهید داشت، بلکه می‌توانید بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را نیز دریافت کنید.

خواص غذایی پاپ کورن

امروزه پاپ کورن جزء پرطرفدارترین میان وعده‌های غذایی در جهان است. زیرا تحقیقات انجام شده حاکی از آن بوده که این دانه گیاهی، سرشار از خواص غذایی است. در ادامه با ما همراه باشید تا با خواص پاپ کورن آشنا شوید.

پاپ کورن، یک دانه گیاهی کامل:

پاپ کورن نسبت به سایر دانه‌های گیاهی، حاوی میزان بسیار زیادی فیبر است. مصرف فیبر به عنوان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در کاهش وزن معرفی می‌شود. پس با استفاده از پاپ کورن می‌توانید فیبر مورد نیاز بدن خود را جهت کاهش وزن تأمین کنید (به طور معمول، زنان نیاز به 25 گرم و مردان نیاز به 38 گرم فیبر در رژیم غذایی روزانه خود دارند).

پاپ کورن، یک میان وعده کامل:

نه تنها پاپ کورن فیبر بسیار زیادی دارد، بلکه حتی حاوی پروتئین است. حدود سه فنجان و نیم پاپ کورن، حاوی 4 گرم فیبر و تقریباً 4 گرم پروتئین بوده که برابر با 110 کالری است. به واسطه این ترکیبات، پاپ کورن به عنوان یک میان وعده کامل و بسیار مفید شناخته می‌شود.

پاپ کورن، یک میان وعده کم کالری:

پاپ کورن علیرغم داشتن حجم زیاد، بسیار کم کالری بوده به طوری که شما با مصرف حجم زیادی پاپ کورن به طور مثال سه لیوان، فقط 100 کالری دریافت می‌کنید.

پاپ کورن، یک منبع آنتی اکسیدان:‌

شاید تعجب کنید اما پاپ کورن حاوی ترکیباتی است که احتمال ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *